Jak si pohlídat pitný režim?

Pijete dostatek vody? Zapomínáte pravidelně pít? Pokud jste sledovali náš seriál o pitném režimu, tak Vás možná napadla otázka, jak si pohlídat pitný režim. Jedna věc je totiž mít znalosti, a úplně jiná věc je začlenit je do života. Vytvořit si nový návyk není vždy jednoduché, i když se v tomto případě jedná „pouze“ o pravidelný příjem určitého množství tekutin.

Žijeme v moderní době, takže i toto řešení je moderní. Jedná se o aplikaci na chytrý telefon s názvem pít vodu – Water Your Body.

Stáhnout si ji můžete zdarma (existuje i placená verze bez reklam) a jediné, co musíte udělat, je zadat Vaši současnou hmotnost. Aplikace Vám pomůže stanovit množství vody, které potřebuje Vaše tělo každý den. Nepřijde vám to individuální? Správně. Proto se mi velice líbí možnost k doporučenému množství zahrnout i vlastní množství navíc, případně využít doporučení aplikace o navýšení v horkých dnech, či při sportu. I tato navýšení lze měnit a vychytat pro vaše osobní potřeby 🙂

Aplikace je jednoduchá a intuitivní. Po nastavení množství tekutin přejdete na výchozí obrazovku. Zde vidíte, kolik vody jste vypili, v jakém množství a v kolik hodin. Také vidíte, kolik Vám zbývá pro splnění cíle. Pokud máte své oblíbené hrnky či sklenice, můžete si změřit jejich objem a přidat do aplikace. Poté stačí už jenom vždy kliknout na objem, který zrovna pijete.

Další možností je upozornění. Aplikace Vás tak bude upozorňovat, abyste nezapomněli pít. Tuto funkci bych doporučil pouze pro začátek, nebo pro případy, kdy opravdu zapomínáte pít. Mě osobně upozornění obtěžuje, ale chápu, že pro někoho je to nezbytnost.

Další pěkná vychytávka je graf vašeho pitného režimu a také sledování hmotnosti. Tyto funkce najdete v menu jako Zpráva o pití a Zpráva o hmotnosti.

Co říci závěrem? Zkoušel jsem několik aplikací a tato se mi líbí nejvíc. Pokud máte zkušenosti s jinými, podělte se s námi v komentářích. Přeji mnoho štěstí při budování správných návyků pro pitný režim 🙂

Jaroslav Hollmann, výživový poradce

 

 

Share
Jaroslav Hollmann
Certifikovaný výživový poradce; absolvent několika kurzů pod vedením Mgr. Martina Jelínka. "Věřím, že pokud chce být člověk zdravý a v pohodě, musí správně fungovat ve třech oblastech – strava, pohyb, myšlení. Nazývám to vědomý styl života a chci Vás tímto směrem inspirovat."