Chcete změnit své tělo? Začněte s myslí!

Blíží se léto – období plné slunce, teplého počasí, koupání, dovolených a zkrátka aktivit, u kterých se už nedá skrývat pod kabáty. Mnoho lidí by tedy (opět) rádo změnilo svou postavu. Někdo by chtěl zhubnout, někdo třeba nabrat a vyrýsovat svaly. Někomu se to daří více, někomu méně, někomu vůbec. Čím to je? Vysvětlení je celkem jednochudé.

Jestliže chcete změnit cokoli ve svém životě (nejenom tělo) musíte nejprve začít změnou Vašeho myšlení.

 

Tady přestane číst mnoho lidí. Proč? Protože se bojí sundat si z hlavy tašku, začít přemýšlet a přijmout zodpovědnost za svůj život. Je totiž mnohem jednodušší jít s davem a dělat bezmyšlenkovitě to, co dělá dav. Jenže když jdete s davem, tak nikdy nedojdete dál, než ten dav!

Jak takový člověk kráčející s davem vypadá? Má na hlavě pomyslnou tašku naplněnou cizími názory – od rodičů, prarodičů, dalších členů rodiny, ze školy a z okruhu lidí, se kterými se stýká (např. kolegové v zaměstnání). A ještě z televize, novin a internetu. V hloubi duše občas cítí, že by se mu líbilo mít i vlastní názor. Avšak taška je plná a na vlastní názor není místo. A pokud si tašku z hlavy sundá, tak rychle přispěchá na pomoc nějaký jiný „hodný“ člověk s taškou na hlavě. Někdy i celá skupina. A rychle mu vrátí tašku zpět na hlavu. Pro jistotu tam narvou další davové názory, aby případné následující pokusy o sundání tašky byly těžší.

Strach přemýšlet

Proč se většina lidí stravuje nevhodným způsobem, dělá práci, která je nebaví, trpí nemocemi, kterým se lze snadno vyhnout, nedokáže zhubnout, nemá peníze, nemá pěkné vztahy? Protože kráčejí v davu a dělají bezmyšlenkovitě to, co všichni ostatní.

Řešení najdeme v našem mozku. V naší mysli. Vychází ze způsobu našeho uvažování.

Možná máte na hlavě tašku a ani o tom nevíte! Většina lidí (dav) neuznává sílu našich myšlenek a nevěří v jejich vliv na život – neučí se to ve škole, nedozvíte se to ve večerních zprávách ani v bulvárním tisku.

Pokud však máme ty správné informace a zároveň jsme ochotní a schopni se jimi řídit, tak se zařadíme k hrstce populace, která dosáhne úspěchu. Za slovo úspěch si dosaďte, co chcete, protože úspěch znamená dosahovat svých cílů.

Jelikož žijeme v informačním věku, tak je nejprve je potřeba rozhodnutí sundat si z hlavy tašku a začít přemýšlet. Potom je jednoduché najít ty správné informace. Mnohem horší je však začít se jimi řídit. Začít vyvíjet aktivitu tzn. zvednout zadek a jít do akce. Mezi rozhodnutím a akcí leží ohromná propast – u někoho je to lenost, u někoho neochota. Někdy je to strach.

Chcete se naučit mentalitu úspěchu? S taškou na hlavě to nepůjde!

Pokud se vám v životě něco nedaří, tak nemáte nastavenou mysl na úspěch. Nepřemýšlíte „správně“. Toto téma je natolik rozsáhlé, že by vystačilo na tisíce článků. Podívejme se zatím na základy. Mentalitu úspěchu se nejlépe naučíte od úspěšných lidí (lidí bez tašky na hlavě). Mnoho z nich ji i vyučuje a jedním z nejlepších je Jack Canfield. Pro začátek se podívejte na jeho seriál nazvaný „Jak si vytvořit život, který chcete“.

Ke každému bodu uvedu příklad o tom, jak nastavit mysl ke zlepšení své postavy.

1) Převezměte 100% zodpovědnost za svůj život

Máte nadváhu? Přijměte fakt, že za to nemůže nikdo jiný než vy! Odpovědnosti se lidé bojí. Jenže odpovědnost znamená úžasnou svobodu. Smiřte se s tím, že cesta za vaší vysněnou postavou je plně ve vaší režii a přestaňte se vymlouvat na cokoli. Všechno jde, když se chce.

2) Rozhodněte se, co chcete

Máte nadváhu? Chcete se jí zbavit? Přestaňte se soustředit na to, co nechcete (na nadváhu) a začněte se zabývat myšlenkami na to, co chcete (na hubnutí, na krásnou postavu vašich snů).

3) Věřte, že je to možné

Pochybujete o tom, že dokážete zhubnout? Může to být důvod toho, že nehubnete i přes veškeré úpravy stravy i cvičení!

4) Věřte v sebe

Pokud nevěříte ve své schopnosti v jakékoli oblasti, těžko v ní dosáhnete úspěchu!

5) Staňte se opakem paranoika

Mnoho lidí toužících po krásné postavě se bojí začít cvičit. Bojí se např. toho, že se jim ve fitku lidé budou smát a tak tam nikdy nezačnou chodit. Změňte tuto představu! Každý člověk někdy v něčem začínal. Ve fitku se vám nikdo smát nebude. Naopak. Ocení vás, že jste se rozhodli začít dělat něco smysluplného, a navíc vám třeba s něčím poradí, když budete chtít.

6) Poznejte sílu stanovování cílů

Napište si kolik chcete zhubnout a do kdy. Pozor – zdravé hubnutí je půl kila tuku týdně, maximálně však 2 kg tuku za týden. Takže si stanovte reálné cíle 🙂

Závěrem

Napadá mě několik možností, proč jste došli až nakonec článku. Pro každou možnost mám jiný závěr:

1) Sundali jste si z hlavy tašku a zjistili, že to není až tak špatné

V tomto případě gratuluji. Článek splnil svůj účel. Doporučím vám knihu Jacka Canfielda Klíč k životu a jestli si troufáte na víc, tak můžete rovnou sáhnout po Pravidlech úspěchu.

Pozor na lidi, kteří Vám budou chtít vrátit na hlavu tašku! Budete muset být silní! Držím palce 🙂

2) Tašku už jste sundali dříve

Mám radost, že jste si nenchali tašku nasadit zpět a věřím že videa Jacka Canfielda se Vám líbila.

3) Máte tašku na hlavě a chystáte se článek drsně komentovat

Už se těším 🙂

taska na hlave

Jaroslav Hollmann, výživový poradce

Image by Stuart Miles at FreeDigitalPhotos.net

Image by pakorn at FreeDigitalPhotos.net

Autorské právo: 123RF Reklamní fotografie

 

Share
Jaroslav Hollmann
Certifikovaný výživový poradce; absolvent několika kurzů pod vedením Mgr. Martina Jelínka. "Věřím, že pokud chce být člověk zdravý a v pohodě, musí správně fungovat ve třech oblastech – strava, pohyb, myšlení. Nazývám to vědomý styl života a chci Vás tímto směrem inspirovat."