Jak myslí úspěšní sportovci

V minulém článku jsme si rozebrali, proč je mnoho lidí neúspěšných kvůli cizím názorům, které přijali za své. Nyní nahlédneme do hlav úspěšných sportovců. Vše totiž začíná myšlenkou ve vaší hlavě.

Michael Phelps

(plavec, získal 22 olympijských medailí (18 zlatých), držitel sedmi světových rekordů v plavání, více na wikipedii)

“Domnívám se, že mysl představuje mocný nástroj. Skutečně věřím tomu, že v životě je možné cokoli, pokud si to stanovím jako cíl. Dosažení jakéhokoli cíle vyžaduje tvrdou práci, odhodlání a oběti. Domnívám se, že na začátku všeho je sebedůvěra. Musíš si věřit.

Sebedůvěra a podpora pro mě představují klíčové faktory ve všem, co ve svém životě dělám. Během celé své kariéry jsem zjistil, že dokonce i ten nejmenší kousek pochybnosti mi může zabránit ve splnění mých cílů.

Vím, že pokud si stanovím v mysli nějaký cíl, mohu ho dosáhnout. Musím se však po celou dobu snažit dělat vše, co splnění takového cíle vyžaduje. V životě je možné úplně všechno. Vše to ale začíná sebedůvěrou, kterou musíme mít uvnitř, v našem nitru.“

Petr Čech

(fotbalový brankář,  je považován za jednoho z nejlepších fotbalových brankářů na světě, více na wikipedii)

„Za můj úspěch může z 80 procent těžká dřina a zbytek možná talent. Odmalička jsem chodil trénovat navíc, protože když nepracujete více než ostatní, tak vám talent přestane stačit.

Být na vrcholu obnáší hodně práce a psychické odolnosti. Pro mě je osobní výzva zůstat na vrcholu a posouvat hranice svých možností. Nikdy nejsem spokojený s tím, co mám. Vždy chci vylepšit, co se dá a to je jedna z věcí, co mě drží nahoře.

Je jedno kolik vám je. Pořád je co zlepšovat.“

 

 

 

Arnold Schwarzenegger

(sportovec, herec a politik – jako sportovec je dodnes považován za nejlepšího kulturistu v historii tohoto sportu, více na wikipedii)

Veř v sebe samotného. Nenechej se zviklat ostatními, neměj o sobě vnitřní pochyby, pokud do toho dáš vše, tak máš šanci. Neshazuj se sám před sebou a neříkej, že ty sám něco nedokážeš.

Neboj se selhat – můžeš prohrát. A pokud budeš zkoušet nové věci, na které jsi doposud neměl odvahu, tak prohraješ. Mockrát něco pokazíš a něco nevyjde. Ale je důležité se toho nebát.

Ignoruj pochybovače. Pokud budeš dělat něco nového, pokud se budeš snažit překonat sám sebe, tak se v okolí najde spousta lidí, kteří ti řeknou, že to není možné. Sami to nikdy nezkusili. Ale budou tvrdit, že to nejde. Neposlouchej je, ignoruj je.

Dej do toho všechno. Obětuj se a bojuj do posledních sil. Pokud do toho vložíš celé své já, tak to musí vyjít. A i když se část nepodaří, tak nebudeš litovat a nebudeš mít výčitky. Udělal jsi naprosto všechno pro úspěšný výsledek.“

Share
Jaroslav Hollmann
Certifikovaný výživový poradce; absolvent několika kurzů pod vedením Mgr. Martina Jelínka. "Věřím, že pokud chce být člověk zdravý a v pohodě, musí správně fungovat ve třech oblastech – strava, pohyb, myšlení. Nazývám to vědomý styl života a chci Vás tímto směrem inspirovat."

Leave a Reply