Máte někdy chuť si dát něco dobrého a zároveň zdravého a se skvělými nutričními hodnotami? Tyto nepečené domácí proteinové tyčinky jsou daleko lepší, výživnější a levnější, než jakékoliv tyčinky, co můžete koupit v obchodě.
Suroviny na cca 10 tyčinek:
- 500 g ovesných vloček
- 5 odměrek proteinu (dle vašich preferencí, já dal čokoládový)
- hrst nesolených arašídů
- hrst vlašských ořechů
- hrst drceného lněného semínka
- holandské kakao
- 2 lžíce arašídového másla
- lžička kokosového oleje
- lžíce stevie v prášku nebo jiného sladidla
- mléko – můžete použít i rostlinné (mandlové mléko, kokosové…)
Postup přípravy:
Postup přípravy je velice jednoduchý. Všechny suroviny dáme do jedné mísy, promícháme a dolijeme mlékem dle Vašich preferencí tak, aby byla konzistence dobrá pro tvoření tyčinek. Následně můžeme směs z mísy vyklopit a vytvarovat tyčinky na 15 ks nebo tak, jak Vám budou vyhovovat. Tyčinky si můžete zabalit např. do alobalu a vychladit v lednici nebo uschovat do mrazáku. Poté poslouží jako rychlá svačinka nebo předtréninkové či potréninkové jídlo.
Nutriční hodnoty v 1 tyčince (při rozdělení na 15 ks)
Energie: 203 kcal / 849 kJ
Sacharidy: 22 g
Bílkoviny: 14 g
Tuky: 6,5 g
Přeji Vám dobrou chuť a pokud jste se dali do přípravy těchto tyčinek, napište do komentářů, jak se Vám povedly a chutnaly :-). Vyzkoušejte také recept od kolegy Martina Jungmanna na kakaovou variantu proteinových tyčinek.
Looks good 🙂 jde se zkusit!