V čem spočívá tajemství hubnutí?

Zajímá vás, v čem spočívá tajemství hubnutí?

Mnoho lidí chce zhubnout rychle a bez námahy. Možná vás teď zklamu, ale takhle to prostě nefunguje.

Pokud trpíte nadváhou, tak musíte nejprve odhalit příčinu. Co to způsobilo. A tady naražíme na první problém toho, proč lidé zápasí s hubnutím. Dokud totiž nezjistíme příčinu, tak můžeme zkoušet všechny možné metody hubnutí, možná se nám podaří krátkodobě i zhubnout, ale váha se poté opět navýší. Nazývá se to jojo efekt.

Jaké jsou tedy nejčastější příčiny nadváhy?

  • Nedostatek pohybu
  • Hodně tučných jídel
  • Hodně jednoduchých cukrů – v jídle a hlavně v pití
  • Mnoho přijaté energie – tzv.  „přežírání“
  • Hormonální poruchy
  • Vedlejší účinky léků

Pokud se vám tedy podaří najít příčiny nadváhy, přichází další krok. Musíte začít přemýšlet, a ne bezhlavě koupit první zázračný doplněk stravy na hubnutí. Bude to chtít odstranit zjištěné příčiny. To znamená změnu.

Pokud jste ochotni provést ve svém životě změny, máte vyhráno. Tady je ale celý problém hubnutí. Málokdo má rád změny.

Takže si to zatím shrneme:

Pokud zjistíte, že máte nadváhu, tak nepanikařte, ale ani se neuklidňujte čokoládovým dortem. Raději zkuste zjistit příčinu. Pokud ji máte, je potřeba určit řešení pro hubnutí. Nebát se změn.

1) Změna uvažování

Nesmíme jenom věřit, že je to možné. Musíme vědět, že je to možné.

Přesvědčte sami sebe, že chcete změnit jídelníček a najít zalíbení v pohybu. Pokud po zhubnutí opravdu toužíte, vaše cesta bude úspěšná. Možná ne snadná a krátká, ale úspěšná.

Změna uvažování zahrnuje spoustu dalších věci, se kterými vám můžeme pomoci. To je jedna z výhod spolupráce s výživovým poradcem.

2) Změna jídelníčku

Hubnutí nemusí být spojeno s hladověním. Tento omyl přináší lidem strach a ničí jejich pokusy zhubnout ještě před tím, než vůbec začnou. Správně nastavený jídelníček vám umožní nejenom zhubnout, ale třeba i navýšit vaši výkonnost. Další výhoda spolupráce s výživový poradcem je, že takový jídelníček vám sestavíme přímo na míru pro vaše přání a potřeby.

3) Změna pohybové aktivity

Člověk, který chce opravdu zhubnout, musí najít ve svém denním rozvrhu čas pro pohyb.

Bez toho to nepůjde. Pro spalování tuku je nejefektivnější kombinace aerobního pohybu (chůze, běh, spinning) s anaerobním (posilování). I s tímto vám můžeme poradit, díky našemu celostnímu řešení.

Závěrem chci dodat, že bez úpravy životosprávy vedou jakékoli hubnoucí pokusy k opětovném nabíraní hmotnosti, neboli k jojo efektu. Důvod je jednoduchý – nejsou odstraněný přičiny.

Pokud chcete zhubnout zdravě a trvale bez riskování poškození vlastního zdraví, je nejlepším řešením vyhledat spolupráci s někým, kdo tomu rozumí a provede vás na vaší cestě za vysněnou postavou všemi překážkami. A od toho jsme tu pro vás.

Jaroslav Hollmann – výživový poradce Liberec

Image by stockimages at FreeDigitalPhotos.net
Image by Master isolated images at FreeDigitalPhotos.net

Share
Jaroslav Hollmann
Certifikovaný výživový poradce; absolvent několika kurzů pod vedením Mgr. Martina Jelínka. "Věřím, že pokud chce být člověk zdravý a v pohodě, musí správně fungovat ve třech oblastech – strava, pohyb, myšlení. Nazývám to vědomý styl života a chci Vás tímto směrem inspirovat."