Přemýšlíte nad tím, jak přemýšlíte?

mysleni

Mnoho lidí chce změnit postavu jen úpravou stravy. Menšina z nich chápe, že je potřeba i pohyb. Téměř nikdo si však neuvědomuje, jakým zásadním způsobem je náš život ovlivňován myslí. Zkrátka vše začíná v hlavě.

Představte si člověka, který chce zhubnout. Ráno vstane, jde do koupelny a podívá se do zrcadla. První věc, co ho napadne: „Jsem tlustej jak prase!„. Tento člověk nepřemýšlí nad tím, jak přemýšlí. Lidské tělo je biologický robot a určitě víte, že každý robot má v sobě počítač. Ten je řízen programy. Člověk má v hlavě nejvýkonnější počítač na světě. Už víte, co to je? Mozek!

 

Programy můžeme rozdělit na podvědomé a vědomé. Podvědomé programy nemůže běžný člověk změnit. Patří sem např. základní tělesné funkce (srdeční činnost, trávení,…). Vědomé programy vytvářejí svět každého z nás. Vytvářejí naši realitu. To, jak vnímáme svět. Tyto programy můžeme dále rozdělit na negativní a pozitivní.

Výše jsme psali o negativním programu – „jsem tlustej jak prase“. Tímto programem si člověk utváří svůj život, svůj svět, ve kterém je tlustý.

Náš život je utvářen programy v našem mozku

programy v hlavě

Nyní by nám mělo být jasné, že každá lidská bytost je tvořena fyzickým tělem (biorobot) a nehmotnou myslí (programy). Obě dvě tyto části jsou vzájemně propojeny a není možné je oddělit. Podle toho, jak s myslí pracujeme, se utváří naše vlastní vnímání světa.

Vraťme se nyní zpět k biorobotovi. Kromě správných programů potřebuje ještě správné palivo. Každý člověk je individualitou a potřebuje jinou palivovou směs (složení stravy). Má metabolické a fyziologické pochody, podle kterých když se bude řídit, tak i bude správně fungovat.

Představte si benzínové auto, do kterého natankujete vodu. Jak asi pojede? Když se vám rozbije auto, můžete si pořídit jiné, nebo ho třeba opravit. Obojí nebude zadarmo. Co ale chcete dělat, když se Vám porouchá něco v těle?

Jste biorobot, který potřebuje správné palivo a údržbu

biorobot

Filosofie Zdraví 21 je založena na vědomém životním stylu. Ten je stojí na třech pilířích – myšlení, strava, pohyb.

Žijeme v době, kdy zdraví není samozřejmost. Zdraví je záležitostí volby. Je to styl života. Vědomý styl života. Lidi nepřemýšlí a dělají to, co všichni ostatní. A to jim rozhodně neprospívá. Kolik znáte lidí ve svém okolí, co zemřelo přirozenou smrtí? Sem nepatří rakovina, infarkty, cukrovka druhého typu, mrtvice atd.

Chcete-li ve svém životě cokoli změnit, musíte začít v hlavě.

Zkrátka bychom měli přemýšlet nad tím, jak přemýšlíme.

 

Byly pro vás informace v článku přínosem? Pokud ano, sdilejte a dejte ostatním možnost začít přemýšlet  🙂 .

Jaký největší AHA moment v myšlení jste ve svém životě zažili? Podělte se o něj s ostatními v komentářích níže.

S přáním pohodového dne

Jaroslav Hollmann a Martin Jungmann

Foto Autorské právo: 123RF Reklamní fotografie

Image by digitalart at FreeDigitalPhotos.net

Image by KROMKRATHOG at FreeDigitalPhotos.net

Share
Jaroslav Hollmann
Certifikovaný výživový poradce; absolvent několika kurzů pod vedením Mgr. Martina Jelínka. "Věřím, že pokud chce být člověk zdravý a v pohodě, musí správně fungovat ve třech oblastech – strava, pohyb, myšlení. Nazývám to vědomý styl života a chci Vás tímto směrem inspirovat."

Leave a Reply