Šokující odhalení: může vás dieta zabít?

Správně se stravovat může být pro mnohé z nás nedostižný cíl. Přitom najdeme na téma zdravé výživy ohromné množství informací (knihy, internet, semináře atd.). Všimli jste si, že odborníci na výživu se neustále přou? Že každý má svůj univerzální stravovací systém, o kterém tvrdí, že funguje pro každého? Kdo se v tom má vyznat? Může nás nevhodně zvolená dieta i zabít?

dieta

Vlivem velkých rozdílů v podnebí, dostupnosti různých potravin, podmínek životního prostředí, evoluce a dědičnosti se v průběhu mnoha let vytvořily zcela odlišné způsoby stravování.

Běžné univerzální stravovací systémy (např. různé diety) nepočítají s tím, že se lidé liší i na biochemické úrovni díky různému genetickému základu. Lišíme se tím, jak naše těla zpracovávají potravu a využívají živiny.

dna-163710_640

Strava, která dobře působí na jednoho člověka, nemá na druhého žádný, nebo jen velmi malý pozitivní vliv. Už v první polovině dvacátého století přišli vědci na to, že neexistuje nic takového, jako je „zdravá strava“. A dneska na tomto falešném pojmu stojí ohromné byznysy. Navíc je to hazard se zdravím, protože naprosto stejná strava může být obrazně řečeno pro jednoho lék a pro druhého jed. V extrémním případě vás špatně zvolená dieta může opravdu zabít – ne hned, ale postupně.

jed

Jakou stravu tedy člověk potřebuje, aby byl zdravý?

Toto záleží z velké části na rychlosti, kterou buňky přeměňují potravu na energii. Tato rychlost je dána především dědičností, a aby tělo správně fungovalo, musí být rychlost udržována v rovnováze.

stem-cell-163711_1280

Určitě vás nepřekvapí, že strava, která je vhodná pro obyvatele rovníkové Afriky se bude velmi lišit od stravy vhodné pro obyvatele Skandinávie.

Velice zjednodušeně: někteří lidé mají rychlé spalování (jejich buňky přeměňují potravu rychle na energii) a pro udržení rovnováhy musí jíst potraviny, které se spalují pomalu. A naopak – kdo má pomalé spalování, musí jíst rychle stravitelné potraviny.

Tento způsob stravování je doslova „šitý na míru“ a pokud chcete, upravíme vám stravu pro:

  • Trvalé snížení váhy
  • Optimální zdraví
  • Prevenci nemocí
  • Mladost v každém věku

Jakmile totiž tělu dodáte správnou palivovou směs, dokáže se samo uvádět do rovnováhy a léčit. Tento přístup pak vyvolává domino efekt ve všech systémech těla a způsobí, že zmizí nejrůznější nemoci. Vyvarujete se tak nejen nepříjemných potíží (např. obezitě), ale budete zářit a překypovat zdravím.

youth-570881_1280

Strava, která odpovídá vašemu metabolickému typu vás během krátké doby osvobodí od nezdravé touhy po jídle, hladu, nerovnováhy krevního cukru, zažívacích problémů, bolestí hlavy, depresí, podrážděnosti atd.

Budete mít dost tělesné i duševní energie a vaše jídlo se bude měnit na energii a přestane se ukládat do tuků. Dosáhnete ideální hmotnosti bez omezování a hladovění. Posílí se vaše imunita, pocítíte nárůst energie, zpomalí se proces stárnutí a velice se sníží riziko vzniku různých civilizačních onemocnění.

belly-2473_1280

Možná si teď říkáte, že to zní to moc dobře na to, aby to byla pravda? Že nových dietních teorií je opravdu hodně, tak proč zkoušet zrovna tuto?

Protože stravování podle metabolických typů není žádná žhavá novinka vymyšlená nedávno nějakou celebritou nebo výživovým „neodborníkem“. Tisíce lidí se takto stravují desítky let a jejich výsledky jsou skvělé.

Divíte se, že jste o tom ještě neslyšeli?

Sestavit jídelníček na základě metabolického typu je totiž mnohem náročnější, než použít „zaručenou“ dietu či univerzální systém. Je to zkrátka práce, která se mnohým výživovým odborníkům, a hlavně neodborníkům nechce dělat. V tomto se tým Zdraví 21 odlišuje.

Stáhněte si test vašeho metabolického typu, nebo se rovnou objednejte na vstupní konzulaci. Těšíme se na Vás!

Zjistěte svůj metabolický typ
šipky-ukazují

Share
Jaroslav Hollmann
Certifikovaný výživový poradce; absolvent několika kurzů pod vedením Mgr. Martina Jelínka. "Věřím, že pokud chce být člověk zdravý a v pohodě, musí správně fungovat ve třech oblastech – strava, pohyb, myšlení. Nazývám to vědomý styl života a chci Vás tímto směrem inspirovat."