6 rad pro naplnění novoročního předsevzetí

6-rad-jak-dodržet-novoroční-předsevzetí

Nový rok se již rozběhl a možná jste si také dali novoroční předsevzetí. A jak to s takovými předsevzetími nejčastěji bývá, mnoho z nich skončí, ještě než začnou 🙂 . Pro ty z Vás, kteří právě začínáte na svém předsevzetí pracovat, mám 6 rad, jak vydržet a novoroční předsevzetí dodržet a splnit. Podívejte se na ně.

1. myslete pozitivně

Pozitivní myšlení je základem úspěchu v každé věci, kterou chceme dělat dlouhodobě. Počítejte s tím, že se Vám nemusí v hubnutí, nabírání svalů či jiné činnosti hned dařit. Vždy je ale důležité zachovat si chladnou hlavu, zastavit se, najít příčinu problému a s pozitivním myšlením pokračovat dále.

2. stanovte si reálné cíle

Tady dělá spousta z nás nejčastější chybu. Stanovujeme si nereálné cíle. Chcete do roka běhat maraton a nikdy jste neběhali? Chcete během 3 měsíců zhubnout 20 kg a váhu si udržet? Pamatujte si, že pro dosažení velkého cíle je nutné nejprve dosáhnout menších milníků. To znamená, že pokud chcete běžet maraton, musíte nejdříve začít po malých úsecích a postupně si přidávat na vzdálenosti. To stejné platí pro hubnutí a trvalé udržení hmotnosti. Chcete-li trvale zhubnout, musíte si nejprve vytvořit správné návyky a od nich se poté budou odvíjet dlouhodobé výsledky v hubnutí. V opačném případě sice pomocí redukční diety můžete zhubnout, ale váhu získáte zase rychle zpět. Jednoduše neodstraníte příčinu nadváhy :-).

Mohlo by Vás zajímat:

>>E-book Základy správného stravování<<

>>Šokující odhalení: může vás dieta zabít?<<

3. odměňujte se

Dařilo se Vám celý týden dodržovat jídelníček, cvičit, meditovat? Odměňte se nějakou maličkostí, která vám udělá radost. Může se jednat např. o malé zhřešení v podobě sladkého dezertu či jiné laskominy 🙂 .

4. nebuďte na to sami

Určitě znáte heslo „ve dvou se to lépe táhne„. Najděte si parťáka – rádi vám pomůžeme – nebo o svém novém záměru povídejte kamarádům na počkání. Budete tak mít větší závazek, který Vás bude motivovat k výkonům, i když se Vám zrovna nebude chtít.

5. radujte se z maličkostí

Že neuběhnete celou vybranou trasu na jeden zátah? Nevadí! Kousek se projděte a radujte se z pobytu na čerstvém vzduchu. Užívejte si přítomné okamžiky plnými doušky, to je hlavní, na čem záleží.

6. dělejte to co vás baví

Nesnášíte vodu v uších a veřejné sprchy? Pak asi plavání nebude pro Vás to pravé ořechové. Najděte si něco, co Vás baví, i kdyby to měly být procházky se psem do přírody. Hlavní je mít z toho radost!

Máte nějaká novoroční předsevzetí spojené s přeměnou postavy, či nějaká kuriózní předsevzetí a chcete se snámi podělit? Napište nám do komentářů 🙂 . Pokud se Vám článek líbil, jako poděkování ho můžete sdílet dále. Děkuji.

S přáním pohodového dne

Martin Jungmann

Share
Martin Jungmann
Certifikovaný výživový poradce; absolvent několika kurzů pod vedením Mgr. Martina Jelínka.
"Na oblast zdravého životního stylu se dívám celostním pohledem. Věřím, že pro každého člověka je důležité cítit se zdravý, plný života a energie a chci být pro vás v tomto směru inspirací."
Více o mně

Leave a Reply