Snídaně šampiónů I. – Celozrnné lívanečky s horkým ovocem (recept)

Celozrnné lívanečky jsou jedním z mých nejoblíbenějších jídel k snídani. Snad jen jejich jedinou nevýhodou je delší příprava. Dnes si připravíme variantu s horkým ovocem. Tuto snídani si s oblibou dávám v tréninkových dnech, kdy si mohu dovolit větší kalorický příjem. Nelekejte se množství tuků, většina z nich (až na ty z vejce) jsou nenasycené. Pokud jste pomalí spalovači nebo smíšení spalovači se sklonem k pomalému, můžete v receptu snížit množství mandlí na polovinu a případně vynechat vejce. Místo něj si dejte do směsi 15 g proteinu. Můj metabolismus směřuje spíše k rychlému spalovači, proto preferuji více tuků, které u mě zpomalují rychlý metabolismus.

špaldové lívanečky s horkým ovocem

Suroviny na 1 porci:

30 g ovesné vločky
30 g celozrnná špaldová mouka
1 vejce
10 g neochucený protein (1 polévková lžíce)
10 g chia semínka
15 g mandle
20 g jahodová marmeláda
5 g cukr
40 g zmražené lesní plody
200 ml filtrovaná voda
špetka soli
1/2 lžičky prášek do pečiva

Postup přípravy:

Vezmeme si větší mísu, do které si odvážíme potřebné množství ovesných vloček, špaldové mouky, neochuceného proteinu a kypřícího prášku. Přidáme 1 vejce, špetku soli a přibližně 150 ml filtrované vody (směs musí být hustší). Pomocí metly směs rozmícháme do hladké konzistence.

Dále si rozpálíme pánev a přidáme na ni lžičku řepkového oleje. Na pánvi pomocí lžíce postupně vytváříme malé lívanečky, které dozlatova osmažíme z obou stran.

Než se nám dosmaží všechny lívanečky, v malém hrnci si mezitím připravíme horké ovoce. Do hrnce zkrátka přidáme zmražené ovoce, 50 ml filtrované vody, lžičku cukru a celé to přivedeme k varu. Poté hned stáhneme z plotny.

Lívanečky postupně vrstvíme na sebe a jednotlivé vrstvy potřeme troškou marmelády a posypeme chia semínky. Nakonec všechny lívanečky polijeme horkým ovocem a posypeme nahrubo nasekanými mandlemi.

Dobrou chuť.

Nutriční hodnoty:

Energie: 657 kcal/2760 kJ

Sacharidy: 61 g

Bílkoviny: 28 g

Tuky: 33 g

Vláknina: 10 g

Výhody:

  • nízký GI – po této snídani vám energie zaručeně vydrží na celé dopoledne
  • dostatek bílkovin
  • příznivý obsah vlákniny
  • obsah zdraví prospěšných tuků

S přáním pohodového dne

Martin Jungmann

Share
Martin Jungmann
Certifikovaný výživový poradce; absolvent několika kurzů pod vedením Mgr. Martina Jelínka.
"Na oblast zdravého životního stylu se dívám celostním pohledem. Věřím, že pro každého člověka je důležité cítit se zdravý, plný života a energie a chci být pro vás v tomto směru inspirací."
Více o mně

Leave a Reply