Proč moderní medicína nemocné vyrábí, místo aby je léčila?

Dr. Matthias Rath je jedna z velice zajímavých postav medicíny dneška: jeden z předních aktivistů za „svobodný přístup k přírodní léčbě“ a je také jedním z těch lékařů, kteří bez uzardění tvrdí, že našli lék na civilizační choroby, a dokonce tak těžké nemoci, jako je AIDS. Rath léčí podáváním vitamínů a dalších přírodních látek.

Není tedy divu, že Rathovi nemohou přijít farmaceutické firmy na jméno. Kromě své „skandální“ praxe totiž rád a často odhaluje zkažené kořeny farmaceutického byznysu, který momentálně ovládá „západní“ medicínu. Z tohoto soudku je i jeho šestnáct zákonů farmaceutického průmyslu, o nichž sám říká:

„Pokud si tyto zákony přečtete a zamyslíte se nad nimi, potom každý zdravotnický systém, který řídí farmaceutické korporace, budete možná vnímat jiným pohledem.“

16 zákonů farmaceutického průmyslu aneb proč moderní medicína nemocné vyrábí, místo aby je léčila?

1. Farmaceutický průmysl je investiční průmysl, jehož jedinou motivací jsou zisky akcionářů. Zlepšení lidského zdraví není součást motivace tohoto odvětví.

medications-257333_640

2. Farmaceutický investiční průmysl byl uměle vytvořen a více než století strategicky vyvíjen týmiž investičními skupinami, které ovládají petrochemický a chemický průmysl na celém světě.

3. Obrovské zisky farmaceutického průmyslu se zakládají na patentovatelnosti nových léků. Jsou to převážně patenty, které umožní výrobcům léků stanovit si libovolně vysokou cenu za své výrobky.

pills-943764_640

 

4. Trhem pro farmaceutický průmysl je lidské tělo, ale jen tehdy, pokud je nemocné. Z tohoto důvodu je zachování a šíření chorob neoddělitelným předpokladem růstu farmaceutického průmyslu.

despair-513529_640

5. Důležitou strategií k dosažení tohoto cíle, je vývoj léků, které jen potlačí příznaky nemocí, přičemž neléčí skutečnou nemoc. Tento postup vysvětluje i to, proč většina léků vydávaných pouze na recept, které jsou v současnosti prodávané, nemají prokazatelnou účinnost a mají za cíl jen potlačení symptomů.

thermometer-833085_640

6. K dalšímu rozšíření farmaceutického trhu farmaceutické firmy ustavičně hledají nové indikace na použití léků, které jsou již v prodeji. 50 miliónů zdravých obyvatel USA například užívá prostředek na zmírnění bolesti Aspirin od společnosti Bayer v naději, že zabrání srdečnímu infarktu.

7. Další důležitá strategie k rozšiřování farmaceutických trhů spočívá v tom, vytvořit nové nemoci a léky proti nim. Většina léků prodávaných na recept, které dnes užívají miliony pacientů, potlačí symptomy na krátkou dobu, způsobí ale celou řadu nových onemocnění v důsledku známých nežádoucích účinků, které nastanou v případě dlouhodobého užívání. Například, o všech prostředcích na snížení cholesterolu, které jsou v současnosti na trhu, se ví, že zvyšují riziko rakoviny, ale až po několikaletém užívání.

bacteria-811861_640

8. Známé smrtící nežádoucí účinky léků prodávaných na recept jsou čtvrtou nejčastější příčinou úmrtí v průmyslovém světě, překoná je pouze počet obětí zemřelých na srdeční infarkt, rakovinu a mozkovou mrtvici. Tato skutečnost vůbec nepřekvapuje, protože patenty na léky jsou v prvé řadě přidělované na nové syntetické molekuly. Tělo musí všechny syntetické molekuly detoxikovat a vyloučit je ze sebe. Systém, který často selhává a ústí ke skutečné epidemii těžkých a smrtících nežádoucích účinků.

9. Zatímco podpora a šíření nemocí ustavičně zvyšuje trh farmaceutického investičního průmyslu, prevence a léčba skutečných příčin snižují dlouhodobou ziskovost. Proto se jim toto odvětví vyhýbá a dokonce jej potlačuje.

10. Nejhorší je ale skutečnost, že vyhubení nemocí je principiálně v rozporu se zájmy farmaceutického investičního průmyslu, je pro tyto zájmy kontraproduktivní. Vyhubení nemocí jako potenciálních trhů na odbyt léků zničí miliardy dolarů investic a způsobí nakonec zánik celého odvětví.

11. Vitamíny a jiné účinné terapie k dosažení zdraví přírodní cestou, které optimalizují buněčný metabolizmus, jsou hrozbou pro byznys průmyslu s nemocemi, protože jsou namířené proti příčině v současnosti nejrozšířenějších nemocí a nelze je patentovat.

vitamins-26622_640

12. Během celé stoleté existence farmaceutického průmyslu byly vitamíny a jiné životně důležité živiny s určitými funkcemi v lidském metabolismu největší konkurencí a největším ohrožením dlouhodobého úspěchu farmaceutického byznysu.

13. Vitamíny a jiné účinné terapie k dosažení přirozeného zdraví, které skutečně chrání před nemocemi, nejsou s povahou byznysu farmaceutického průmyslu s nemocemi slučitelné.

chamomile-829538_640

14. Na ochranu strategického vývoje svého investičního byznysu před ohrožením účinnými metodami, přirozenými a nepatentovatelnými terapiemi, využívá farmaceutický průmysl už celé století ty nejbezohlednější metody.

medic-563425_640

15. Byznys farmaceutického průmyslu s nemocemi je největší podvod v historii lidstva. Produkt „zdraví“ slibovaný farmaceutickými společnostmi, není pacientům dodán. Naopak, „produkty“, které jsou ve většině případů dodané, způsobí namísto toho nové nemoci a často i smrt.

skull-1205430_640

16. Přežití farmaceutického průmyslu závisí na potlačení účinných terapií k dosažení přirozeného zdraví a to všemi prostředky. Miliony lidí se navzdory kombinované hospodářské, politické a mediální opozici největšího investičního průmyslu na světě rozhodly pro alternativní léčbu přirozenými a nepatentovatelnými metodami.

mortar-1170665_640

Článek převzatý odsud.

Jaký máte na dané téma názor? Věříte, že chemické léky Vám pomáhají bez jakýchkoli vedlejších účinků? Máte zkušenosti s přírodní léčbou (např. bylinky apod.). Podělte se s námi v komentářích.

Zajímají Vás kvalitní produkty podporující přirozené zdraví? Již brzy se těšte na náš připravovaný eshop Sypu zdravě.

Share
Jaroslav Hollmann
Certifikovaný výživový poradce; absolvent několika kurzů pod vedením Mgr. Martina Jelínka. "Věřím, že pokud chce být člověk zdravý a v pohodě, musí správně fungovat ve třech oblastech – strava, pohyb, myšlení. Nazývám to vědomý styl života a chci Vás tímto směrem inspirovat."