Jak nejlépe posílit imunitu?

Nastává zimní období. Náš organismus je teď mnohem náchylnější na podlehnutí různým chorobám počínaje tou nejhorší ze všech – „rýmičkou“.

rymicka

V tomto článku zjistíme, co je to vlastně imunitní systém, a hlavně jak ho posílit.

Co je to imunitní systém a jakou má funkci?

Imunitní systém nás v první řadě chrání před nebezpečnými původci chorob (infekcemi). Dal by se přirovnat k ochrannému štítu proti útokům zvenčí.

imunita

Jeho úlohou je však také kontrolovat zdravotní stav všech orgánů a starat se o to, aby veškeré systémy organismu správně fungovaly. Likviduje škodlivé cizorodé látky a jedy.

Kontroluje vznik a zánik všech buněk v těle a okamžitě zakročí, jestliže se někde vyvíjí něco chybného a nezdravého.

bacteria-426997_640

Víte, že z jediné bakterie se během deseti sekund může vyvinout milion dalších? Kdo jim v tom zabrání? Imunitní systém! Pokud funguje.

Každé nadechnutí, každý kousek potravy a každý kontakt s okolím by mohl být smrtelný. Bakterie, viry, plísně a parazité jsou prakticky všude. Mnohé z nich jsou tak nebezpečné, že mohou nechráněné nebo oslabené tělo zničit během několika hodin. Není možné před nimi útéct a proto je velmi vhodné mít plně funkční imunitu.

Imunitní systém je vlastně lékařem našeho těla. Jedinou silou, která dovede léčit. Všechno, co lze zvenčí učinit v rámci lékařského umění, není nic jiného, než posilování a udržování zdravého imunitního systému.

imunita

Co dokáže plně funkční imunitní systém nedovedeme vůbec postřehnout, dokud jsme zdraví a cítíme se dobře. Každodenní „zázrak“ je pro nás samozřejmostí. Až když je pozdě (chytneme nemoc, něco nás bolí apod.) začneme teprve vnímat jeho důležitost. Není to škoda?

Víte, že moderní chronické choroby jako je alergie, cukrovka, bronchitida či rakovina bez výjimky souvisí s poškozeným, oslabeným nebo podrážděným imunitním systémem?

srdce

Jak tedy posílit imunitu?

Obranyschopnost lze trénovat bez námahy i bez složitých znalostí. Správná funkce celého těla včetně imunitního systému závisí v první řadě na našem duševním rozpoložení – radosti, smutku, pocitů štěstí, strachu… na našich myšlenkách a emocích.

imunita

Dalším důležitým prvkem je správná výživa. Je velice důležité pravidelně přijímat všechny důležité živiny jako jsou vitamíny a minerály. Běžné moderní stravovací návyky většiny lidí tyto potřeby ani zdaleka nepokrývají, a proto velice doporučujeme naučit se je doplňovat kvalitními suplementy. Mezi nejlepší patří NEXGEN a NEXGEN PRO.

vitamins-26622_640

Pokud máme zajištěný příjem minerálů a vitamínů (jeden kousek ovoce denně na to nestačí. ani dva), můžeme se podívat na zázraky přírody pro posílení imunity. Mezi nejlepší patří Echinacea.

Podle vědců echinacea stimuluje nespecifické obranné funkce těla, působí jako prevence proti infekcím a v případě nemoci urychluje uzdravení. Článek o echinacee připravujeme, ale pokud zapátráte, najdete jich spousty jinde. Já osobně mám nejlepší zkušenosti s echinaceou od Viridienu. Tableta obsahuje 400 mg BIO kořene dvou druhů této úžasné rostliny.

Dávkování je velmi jednoduché a cykluje se po dvou týdnech. Dva týdny brát jednu tabletu denně. Dva týdny nebrat. A znovu.

echinacea

Vaše zdraví je ve Vašich rukou. Vzchopte se. Nečekejte, až bude pozdě a bolesti a nemoci Vás přinutí podstoupit nějakou léčbu. Chraňte své zdraví, dokud se ještě cítíte dobře, a snažte si je nadále udržet. Zdravotní problém je většinou výsledkem zanedbání. Pamatujte, že může nastat okamžik, kdy už Vám imunitní systém nebude schopen pomoci, neboť je po mnoha letech přetěžování vyčerpaný.

Zdravý imunitní systém může zajistit plnější a šťastnější život. Znáte nějakou lepší investici? 🙂

Zde můžete zakoupit prvotřídní multivitamin NEXGEN.

Balení vystačí na jeden měsíc a zásobování těla důležitými živinami vyjde na 11 Kč denně.

Zde můžete zakoupit skvělou echinaceu (obsahuje bio kořen třapatky nachové a třapatky úzkolisté).

V balení je 60 kapslí a při výše uvedeném dávkování (jedna tableta denně po dva týdny, pak dva týdny pauza, a opakovat) vystačí na 4 měsíce. Podpora imunity v tomto případě vychází na necelé 4 Kč denně.

Na našem eshopu jsme pro Vás zlevnili poštovné, které lze nyní mít i zdarma (při nákupu nad 2000 Kč).

Navíc vyhlašujeme novou soutěž na podporu imunity. Každý, kdo si do 14.11.2016 zakoupí Echinaceu  + nasdílí tento článek veřejně na svůj FB profil, zařadí se do slosování o multivitamin NEXGEN.

Chci soutěžit a přejít na eshop >>

sypuzdrave

Share
Jaroslav Hollmann
Certifikovaný výživový poradce; absolvent několika kurzů pod vedením Mgr. Martina Jelínka. "Věřím, že pokud chce být člověk zdravý a v pohodě, musí správně fungovat ve třech oblastech – strava, pohyb, myšlení. Nazývám to vědomý styl života a chci Vás tímto směrem inspirovat."