Stravou a cvičením do kondice

stravou a cvicenim do kondice

Pohyb je pro člověka jedním ze základních pilířů pevného zdraví. Pokud se nepohybujeme, naše tělo stagnuje, ochabují nám svaly. Pohyb a cvičení je také velice důležitý pro naše duševní zdraví.

Chceme-li se dostat do kondice, bez pohybu, správné stravy a pozitivního myšlení to zkrátka nejde.

Jak s Vámi budeme pracovat?

Na začátku je potřebné podívat se na stav Vašich svalů, abychom zjistili, které svaly jsou zkrácené a oslabené. Na tuto problematiku máme v týmu Zdraví 21 specialistu, osobního fitness trenéra Patrika Krause, který s Vámi provede právě diagnostiku zkrácených a oslabených svalů. Dle diagnostiky lze efektivně vyrovnat svalové dysbalance, protáhnout zkrácené svaly a posílit oslabené svaly (i hluboké stabilizační, které nejsou vidět). Ukážeme Vám tedy, jak správně cvičit a Vy se tak  vyhnete měsícům nebo rokům špatně prováděného cvičení a ničení svého těla! Pokud u Vás zjistíme závažnější problémy s pohybovým aparátem pošleme Vás za odbornou fyzioterapeutkou Danou Blaževičovou, s kterou Váš problém vyřešíte.

Proč je to důležité?

Na protahování svalů a dostatečně zpevněný střed těla se mnohdy zapomíná a je to špatně. Každý sval by měl být pružný, pevný a dlouhý. Správně protažené a posílené svaly nás chrání před zraněními kloubů a kostí (kloub má dostatečný rozsah, na kost je v celé délce vyvíjen stejný tlak a tím si kost zachovává svou konzistenci a pevnost). Pevný střed těla (tzv. core) zase chrání naši páteř proti přetížení a při cvičení i běžných činnostech ji poskytuje potřebnou oporu.

Dodržujte tyto zásady a vysněná postava se stane realitou

1. Zbavte se zlozvyků v jídle navždy – první konzultaci máte u nás ZDARMA

2. Naučte se správně cvičit a zvolte si správnou pohybovou aktivitu

3. Buďte v pohodě – zakažte si stres

Těšíme se na Vás

Tým Zdraví 21

Image by stockimages at FreeDigitalPhotos.net
Image by photostock at FreeDigitalPhotos.net

Share

Komentáře jsou vypnuty.