Výživový specialista a osobní fitness trenér Martin Jungmann

Jsem certifikovaný výživový poradce a osobní fitness trenér, absolvent kurzu Poradce pro výživu a suplementaci pod vedením Mgr. Martina Jelínka a absolvent kurzu Instruktor fitness ve Fit Praha pod vedením Aleše Vítka. Kromě pohybu, stravy a fungování lidského těla mě velmi zajímá osobní a duševní rozvoj.

S čím Vám pomohu?

– zlepšit postavu (zhubnout či přibrat svaly)
sestavit jídelníček na míru přímo pro Vás
– cítit se skvěle
– vybudovat správné stravovací návyky
– naučím vás, jak správně cvičit
– sestavím vám tréninkový plán na míru

 
Martin foto zdravi - upravene - o nas

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se mnou poskytovaných služeb, neváhejte mě kontaktovat. Rád Vám vše vysvětlím.

Telefon

702 005 652

Skype

jungmann92@gmail.com

Najdete mě na:

FacebookGoogle+LinkedinTwitterInstagram
 

Certifikáty a kurzy

 

Absolvoval jsem kurz Poradce pro výživu a suplementaci – Kurzy ATAC – Lektor Mgr. Martin Jelínek

Absolvoval jsem seminář Výživové poradenství v praxi – Kurzy ATAC – Lektor Mgr. Martin Jelínek

Absolvoval jsem kurz B3 (basic, body, build) – základy správného protahování a cvičení – Lektor Dana Blaževičová (fyzioterapeut)

Certifikát

certifikat-fit-praha

moderni-sportovni-vyziva-aneb-v-praxi-je-vsechno-jinak

basic body build - správné protahování

 

O mně

Na oblast zdravého životního stylu se dívám celostním pohledem. Pro každého člověka je důležité, aby měl v pořádku tři nosné životní pilíře, kterými jsou strava, pohyb a myšlení. Každý jsme jedinečný. Pro dosažení vytoužených a trvalých výsledků je tedy důležité s každým pracovat individuálně.
 
Prošel jsem několika kurzy od uznávaného odborníka na výživu Mgr. Martina Jelínka, od kterého i nadále čerpám hodnotné informace a postřehy do praxe.
 
Ze sportu se rekreačně věnuji fitness, dále se zajímám o osobní rozvoj.
Věřím, že pro každého člověka je důležité cítit se zdravý, plný života a energie a chci být pro vás v tomto směru inspirací.
 
 

Zajímá vás moje cesta za zdravým životním stylem?

Moje cesta za zdravým životním stylem začala přibližně před 6-ti lety v druhém ročníku na střední škole. V té době jsem byl se svou výškou 178 cm poměrně hubený (váha přibližně 64 Kg). Mojí každodenní rutinou bylo chození do školy a hraní počítačových her. Kromě hodin tělesné výchovy jsem neměl žádnou významnější pohybovou aktivitu. Asi si dokážete představit, jak jsem na tom byl se svojí fyzičkou.Můj pohled na sebe se změnil právě při jedné z hodin tělesné výchovy, kdy jsme měli dělat shyby na hrazdě a já jich udělal opravdu málo (myslím, že 2 :D). Rozhodl jsem se, že tahle potupa se nesmí již nikdy opakovat (nutno podotknout, že jsem nebyl jediný, komu se přítahy nedařily).Na řadu přišlo pravidelné cvičení. Nejprve se svou vlastní váhou a po několika týdnech jsem začal chodit i do školní posilovny. Výsledky se dostavily celkem brzy. Už po prvních dvou měsících jsem začal pozorovat výrazné změny – zvýšení síly a nabrání svalové hmoty. Z těchto výsledků jsem měl ohromnou radost, a tak jsem ve svém snažení pokračoval dále. Nicméně v dalších týdnech jsem se fyzicky již výrazně neposouval a začal jsem být velmi unavený, což vedlo i k mé nesoustředěnosti ve škole. Uvědomil jsem si, že takhle se ke své vysněné postavě nedostanu.Začal jsem bádat a dospěl k závěru, že je chyba v jídelníčku. Do té doby jsem vůbec neřešil co jím. K snídani jsem toho moc nesnědl (většinou kousek chleba). Svačiny co jsem si vozil z domu, také nebyly výživově hodnotné (chleba nebo nějaká sušenka) a obědy ve školní jídelně jsem ne vždy zvolil úplně šťastně (smažený řízek s bramborem hodinu před cvičením opravdu není ideální :-D). Největší chybu, kterou jsem však mohl udělat je, že jsem po tréninku skoro nic nejedl (a když už ano, jednalo se o nějakou sušenku, a nebo čokoládu).

Od této chvíle jsem začal hltat jakékoli informace týkající se jídla a zdravého životního stylu. Přečetl jsem spousty časopisů a internetových článků, podle kterých jsem si upravil jak trénink, tak i jídelníček. Cvičení se stalo mojí vášní. Začal jsem také zkoušet různé doplňky stravy (multivitamínové tablety, gainery, proteinové nápoje…), které mi v mém snažení pomáhaly.

I když jsem v tomto tříletém období měl výsledky (z původních 64 Kg jsem nabral na 84 Kg), začal jsem mít čím dál tím větší zmatek v tom, co mám vlastně jíst a podle čeho se mám orientovat. V každém článku, který jsem přečetl byly odlišné informace, než v tom předcházejícím.

Jak se přibližovala maturitní zkouška, přibýval i stres (začal jsem kašlat na jídelníček) a ubývalo času na cvičení. Říkal jsem si, že se k tomu po maturitě vrátím, ale nestalo se tak. Trvalo více než rok a půl, než jsem se ke svému systému cvičení a stravování vrátil. Mezitím se moje těžce vypracovaná hmota z větší části ztratila (zhubl jsem na 70 Kg).

Jelikož jsem si nebyl úplně jistý, zda je moje strava sestavená podle rad z internetu, časopisů a od kamarádů z fitness opravdu zdravá a vhodná pro můj organismus, rozhodl jsem se absolvovat 6-ti měsíční kurz Poradce pro výživu a suplementaci pod vedením pana Mgr. Martina Jelínka (kurzy ATAC). Dalším důvodem bylo, že jsem se chtěl poradenstvím ve výživě začít zabývat na profesionální úrovni (s touto myšlenkou jsem si pohrával od doby, kdy jsem se začal věnovat fitness).

Tento kurz mi ucelil a rozšířil znalosti v oblasti zdraví. Díky celostnímu „holistickému“ přístupu jsem se naučil uvažovat v širších souvislostech a začleňovat nabyté informace do kontextu. Pochopil jsem, že zdravý životní styl souvisí kromě stravy a pohybu také s psychikou.

Za svou cestu jsem si zvolil celoživotní vzdělávání v oblastní zdravého životního stylu. Pokud budete chtít, rád budu na této cestě Vaším průvodcem. Společně můžeme dosáhnout vašich vysněných cílů.

Výživový poradce Liberec – Martin Jungmann

Share