Osvěta ve stravování na SPŠSE Liberec

panev se zeleninou

V praxi u klientů nejčastěji řešíme problémy s obezitou ve spojitosti s civilizačními onemocněními (diabetes II. typu, vysoký krevní tlak atd.), které pramení ze špatných stravovacích návyků (mnohdy celoživotních), nedostatku pohybové aktivity a stresu. Počátek vzniku výše zmíněných zdravotních problémů startuje u mnoha lidí už v mladém věku (na střední a vysoké škole) nejčastěji vlivem nesprávné výživy, která se u mnohých s přibývajícím věkem ještě zhoršuje. Naším hlavním cílem je těmto problémům předcházet, a proto jsme se rozhodli, že uděláme mezi mladými lidmi osvětu ve stravování, vyvrátíme zažité domněnky a uvedeme si tipy do praxe. Rozhodli jsme se, že půjdeme „budoucnost“ naší populace vzdělávat přímo do škol.

Naší první zastávkou byla SPŠSE Liberec, kde jsme během března a dubna navštívili hned několik hodin tělesné výchovy. Studenti měli možnost nechat se zanalyzovat na bioimpedanční váze Tanita, pomocí které zjistili složení svého těla. Někteří byli z výsledků hodně překvapeni. Při měření studentek jsme u některých zjistili skrytou obezitu, jindy naopak podváhu. Součástí naší návštěvy byla také diskuse o zdravém stravování a správném cvičení. Studenti se nejčastěji zajímali co jíst pro nabírání svalové hmoty a také je velmi zajímal pitný režim. Každý kdo chtěl, měl možnost se nás ptát i na individuální rady týkající se jeho stravovacího režimu.

V měsíci květnu plánujeme další podobnou akci, tentokrát na Obchodní akademii Liberec, kde se budeme zaměřovat i na alternativní způsoby výživy (vegetarianství, veganství, makrobiotika…). Akci pro tentokrát lépe zdokumentujeme.

Pokud byste měli zájem o podobnou akci i na Vaší škole neváhejte nás kontaktovat. Rádi se s vámi uvidíme.

S přáním hezkého dne

Tým Zdraví 21

Share
Martin Jungmann
Certifikovaný výživový poradce; absolvent několika kurzů pod vedením Mgr. Martina Jelínka.
"Na oblast zdravého životního stylu se dívám celostním pohledem. Věřím, že pro každého člověka je důležité cítit se zdravý, plný života a energie a chci být pro vás v tomto směru inspirací."
Více o mně

Leave a Reply