Proč se nevyplácí začínat s přeměnou postavy až po Novém roce?

Léto a podzim je pro mnoho z nás období, kdy nic moc neřešíme a necháváme vše plynout. Do přeměny postavy se nám nechce, protože si říkáme: „Za chvíli jsou Vánoce, stejně se budu cpát cukrovím a ztloustnu, proč bych teď měl začít hubnout nebo nabírat svaly? Začnu až po Novém roce a do léta si krásně vytvaruji postavu.“ V praxi to takhle jednoduché nebývá a za chvilku si povíme proč.

Proč je důležité začít hned?

Velmi často za mnou chodí lidé, kteří  chtějí zhubnout nebo nabrat svaly a samozřejmě by to chtěli hned. Přeměnit postavu se však nedá přes noc, neuděláte to mávnutím kouzelného proutku. Pokud chcete do léta vypadat dobře a máte na sobě velkou masu podkožního tuku (chcete zhubnout), nebo jste naopak kost a kůže (chcete nabrat svaly), začněte s přeměnou postavy hned. Vaše tělo totiž potřebuje určitý čas (několik týdnů, někdy i měsíců), aby se kompletně přenastavilo na nový životní styl (jídelníček, denní režim, trénink…) a začalo se měnit.

clock-1274699_1280

Pokud tedy začnete s přeměnou postavy např. v lednu nebo v horším případě i déle a budete chtít zhubnout např. 15 kg, počítejte s tím, že „zdravě“ (redukce pouze tuku, ne svalové hmoty a vody) to půjde dolů 2 – 3 Kg za měsíc (v závislosti na typu vašeho metabolismu). To se stane jen opravdu tehdy, pokud budete dodržovat nastavený režim. Jinak je jen velmi obtížné dosáhnout v takto krátkém čase požadovaných výsledků.

Může také trvat pár týdnů, než se Vám podaří vysledovat Váš jedinečný metabolický typ, bez jehož znalosti jen těžko budete měnit postavu k lepšímu.

>>CHCI SI ZJISTIT SVŮJ METABOLICKÝ TYP<<

Konec dietní rulety, jezte podle svého metabolického typu

Tak hurá do přeměny

Kdo chce do léta opravdu vypadat skvěle na nic nečekejte a začněte s přeměnou hned.

Nevíte si rady s jídelníčkem, tréninkovým plánem nebo cvičením? Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme a vymyslíme něco pro Vás přímo na míru.

>>CHCI OD VÁS POMOCI<<

S přáním pohodového dne

Martin Jungmann

Share
Martin Jungmann
Certifikovaný výživový poradce; absolvent několika kurzů pod vedením Mgr. Martina Jelínka.
"Na oblast zdravého životního stylu se dívám celostním pohledem. Věřím, že pro každého člověka je důležité cítit se zdravý, plný života a energie a chci být pro vás v tomto směru inspirací."
Více o mně

Leave a Reply