Síla myšlenky v praxi: květinovo-rýžový experiment

Zvažoval jsem, zda tento článek vůbec publikovat. Celkem silně totiž nabourává současné vnímání světa většiny populace. Nabourává a zpochybňuje svět, který je nám už od narození vtloukán do hlavy všemi dostupnými prostředky – rodiči, přáteli, školstvím, internetem, televizí… O jakém světu mluvím? O světu založeném pouze na hmotě. Vše, co dokážeme změřit, zvážit, nebo vnímat smysly (vidět, nahmatat, přivonět, ochutnat, slyšet) považujeme za nejdůležitější a mnohdy i jediné pojetí světa. Veškerá naše pozornost se pak upíná pouze na hmotné věci, aniž bychom věděli, co za nimi skutečně stojí.

atom

Někdo se možná jako já na základní škole ve fyzice učil o tom, že veškerá hmota v celém vesmíru (planety, hvězdy, Země, stůl, jablko, člověk, žížala, hřebík), se skládá z atomů a ty dále z protonů, elektronů a neutronů. Nevím jak pro vás, ale pro mě je to nepředstavitelné. Takže je celkem pochopitelné, že kámen vnímáme jako kámen, a ne jako hromadu atomů. A půjdeme dále, protože atomem ani elektrony a protony to nekončí.

fractal-1280084_640

Dostaneme se do oboru kvantové fyziky, kterou vůbec nechápu. Plně si však vystačím s tím, že hmotu lze rozebrat až na úroveň energeticko-informační. To znamená, že veškerou hmotu tvoří jakési univerzální nejmenší částice neboli energie, která díky informaci tvoří v prostoru a čase danou strukturu – např. atomy a z nich molekuly a z nich to, co my vidíme jako kámen.

kamen

Nyní bychom měli chápat, že hmota je pouze projevem energie. Vše kolem nás je energie nesoucí informaci o tom, jak se má projevit.

A co je na tom nejzásadnější? Informaci můžeme pomocí energie do hmoty „vepsat“ my sami. My sami se můžeme stát tvůrci svojí vlastní reality.

silhouette-1304143_640

Konec teorie. Pojďme to dokázat!

Květinovo-rýžový experiment

Jako nejlepší způsob předvedení síly naší mysli mi bylo doporučeno vyzkoušet to na rýži, nebo rostlinách. Zvolil jsem obě možnosti.

Výchozí stav

Uvařil jsem bílou rýži a rozdělil ji do tří naprosto stejných krabiček. Krabičky jsem očísloval a zavřel. U rýže budu hodnotit míru plísně.

U květin to bylo horší, protože sehnat tři stejné rostliny je nemožné. Koupil jsem tedy tři nejpodobnější. U květin budu hodnotit květy. Na začátku si vedou takto:

 • květina č.1 má 3 poupata a žádný květ (z pohledu poupat nejslabší kus)
 • květina č.2 má 4 poupata a žádný květ
 • květina č. 3 má 8 poupat a žádný květ (z pohledu poupat nejsilnější kus)

 

Průběh

Záměrně nebudu popisovat jakými technikami jsem na pokusné objekty působil. Vytvořil jsem si totiž své vlastní techniky kombinující různé praktiky několika mentorů, šamanské techniky, Hooponopono a další. Mně fungují a dost možná by fungovaly i komukoli jinému. Myslím si však, že je nejlepší, aby si každý našel svoji cestu. „Kdo se má k vědění dostat, ten se k němu dostane.“

Prozradím jen toto:

 • Kam zaměříme pozornost, tam proudí energie. I bez jakýchkoli pomocných technik. Tak to je.
 • Objekty č.1 dostávaly 1x denně po dobu přibližně jedné minuty informační dávku štěstí, lásky, radosti, vděčnosti
 • Objekty č.2 jsem celou dobu experimentu ignoroval
 • Objekty č.3 dostávaly 1x denně po dobu přibližně jedné minuty informační dávku zla, nenávisti, hněvu

Po týdnu

 • květina č.1 má 5 poupat a 2 květy
 • rýže č.1 chytla mírnou plíseň
 • květina č.2 má 4 poupata a 1 květ
 • rýže č.2 zplesnivěla ze dvou třetin
 • květina č. 3 má 11 poupat a jeden květ (z fotky to možná není poznat, ale nevypadal moc zdravě a přirozeně)
 • rýže č.3 zplesnivěla téměř celá

Rýže končí. Když vezmu do ruky třetí krabičku tak mi nabíhá hustí kůže. Pokračují pouze květiny.

Po druhém týdnu

 • květina č.1 má 3 květy
 • květina č.2 má 1 květ
 • květina č. 3 má  1 květ (stále vypadající postiženě)

Experiment ukončuji. Květina č. 3 dostala stejné působení jako květina č.1 a po dvou dalších dnech měla 4 květy.

experiment_finalZávěrem

Smyslem tohoto experimentu bylo v první řadě potvrdit sám sobě domněnku a víru, že myšlenkou lze ovlivnit hmotu. Nyní nejen věřím, ale po skončení experimentu i vím, že to tak je.

Pro čtenáře s otevřenou myslí může mít experiment nemalý vliv na to, jak budou nadále nahlížet na svět. Máte zde důkaz, že se opravdu vyplatí dávat si pozor na naše myšlenky. Z nich totiž vzniká naše realita. Nevědomě můžeme ubližovat sami sobě i jiným bytostem. Chtěl bych také zdůraznit, že myšlenky se projevují do hmoty se zpožděním, což také plyne z experimentu. S různými technikami se dají výsledky urychlit, ale i bez nich se vždy dříve či později projeví. Viděli jste, co dokáže provést s květinou minuta hněvu a nenávisti opakovaná denně. Zastaví růst. Zdeformuje květ. Květina je živý organismus stejně jako člověk. Neznalost neomlouvá – myšlenka má sílu tvořit i ničit. Nakládejme s nimi zodpovědně.

Přikládám odkaz na rýžový experiment mého kamaráda Jirky Zuzánka. Nebudu vás napínat. Výsledky jsou stejné 🙂

Share
Jaroslav Hollmann
Certifikovaný výživový poradce; absolvent několika kurzů pod vedením Mgr. Martina Jelínka. "Věřím, že pokud chce být člověk zdravý a v pohodě, musí správně fungovat ve třech oblastech – strava, pohyb, myšlení. Nazývám to vědomý styl života a chci Vás tímto směrem inspirovat."

Komentáře jsou vypnuty.