Otázky a odpovědi

Máte nějakou otázku ohledně jídla, cvičení nebo nebo nějaký problém, se kterým byste potřeboval poradit?

– Zeptejte se nás přímo ZDE pomocí komentáře!
– Na některé častější a nebo zajímavé dotazy odpovíme přímo ve videu na našem youtube kanále a třeba společně pomůžeme i dalším lidem!
– Na otázky se pokusíme odpovídat denně!

Stránku s radostí sdílejte dále, ať se o ní dozví co nejvíce lidí, můžete jim tak pomoci  🙂 .

 

Share

4 Komentářů

  1. Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký typ tréninku je vhodný pro rýsování (váhy, série, typy cviků). Dekuji 🙂

    • Patrik Kraus

      Dobrý den, na Váš dotaz nelze jednoznačně odpovědět. Záleží na mnoha faktorech. Doporučuji základní cviky a těžké váhy na začátku tréninku v kombinaci s napumpováním a supersériemi, popř. shazovane série. Důležitá je diagnostika zkrácených a oslabených svalů, aby se vědělo, co člověk může a neměl by cvičit.

  2. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co dělat? Je mi 30 let, vždy jsem vážila kolem 62 kg, poslední dva roky vaha pomaličku stoupala a teď je kolem 66 kg, coz není tak zavratny rozdíl, ale při mé malé postavě je to dost znat a nedaří se mi shodit. Nechci nabrat svaly, spis shodit cm… Poradite, co by pro mě bylo vhodné? Děkuji.

    • Dobrý den, děkuji za dotaz. Předem se omlouvám, že odpovídám až teď, byl jsem pryč. S takto malým množstvím údajů nejsem schopen cíleně a přesně poradit. Můžu vám dát jen všeobecně platné rády. Pokud si chcete udržet stálou hmotnost a chcete se cíleně zbavovat podkožního tuku, je potřeba ve stravě neopomíjet kvalitní přísun bílkovin (maso, sýry, luštěniny, vejce…) v adekvátním množství (ve vašem případě 1 – 1,5 g na 1 kg hmotnosti. Dále je vhodné zařadit přiměřené tělesné cvičení (2 – 3 x týdně) v kombinaci s aerobní aktivitou (rychlá chůze, plavání – 2 – 3 x týdně). Nemějte obavy, že by vám ze cvičení narostly svaly, to se týká spíše pánské části populace a je to díky odlišným hormonům (převážně testosteron). Další věcí na které záleží, je úroveň fungování vašeho metabolismu (to jak spalujete sacharidy, tuky a bílkoviny). Pokud máte špatně nastavené jejich poměry, nebude metabolismus pracovat ve váš prospěch.

Leave a Reply